WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Marcina Ambrozy
Jutro: Marii Swiatozara
Pojutrze: Wiesława Leokadii

LICZNIK

Wizyty dzisiaj49
Wizyty wczoraj57
Cały tydzień326
Cały miesiąc378
Wszystkie174490
 
Start
Ewakuacja przedszkola - Ćwiczenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 maja 2014 15:28

 

W poniedziałek 26 maja 2014, tuż po godzinie 10, przedszkolaki z Chabówki zostały wezwane przez opiekunki do ewakuacji. Przedszkolanki wyprowadzały dzieci na zewnątrz, w tym czasie na miejsce dojechał zastęp z naszej OSP. Okazało się że większość ludzi została już ewakuowana ze środka, jednak na parterze wciąż jest opiekunka wraz ze sporą grupką, która nie może opuścić budynku. Podczas gdy pierwsza rota przygotowywała się do wejścia do podziemi budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych, dwóch strażaków rozpoczęło ewakuację przez okno. Przedszkolaki kolejno opuściły salę, po czym zostały odprowadzone na łąkę. Tam bezpiecznie obserwowały dalszą część działań ochotników. Strażacy weszli do budynku przedszkola, w którym znajdowała się osoba poszkodowana. Przy wykorzystaniu deski ortopedycznej wyciągnęli ją na zewnątrz, gdzie została jej udzielona pierwsza pomoc. Akcja została zakończona.

 

Przeprowadzona w ten sposób próbna ewakuacja pozwoliła sprawdzić przygotowanie dzieci i personelu przedszkola do realnego zagrożenia. Wszystkie przedszkolaki bezproblemowo opuściły budynek, mimo że nie zostały wcześniej poinformowane o planowanym ćwiczeniu. Na łące obserwowały pokaz działania naszej OSP.

 

Po zakończeniu "bojowej" części naszej wizyty, tradycyjnie nadeszła pora na zabawy. Jako pierwsze w rolę strażaka- ochotnika wczuły się Panie Przedszkolanki, które w pełnym umundurowaniu bojowym z aparatem powietrznym na plecach, musiały pokonać rundkę z wiaderkiem w rękach. Zadania nie ułatwiała im wysoka temperatura. Następnie przyszła kolej na dzieci, które ochoczo odgrywały rolę ratowników oraz osób ratowanych. Każdy chciał położyć się na desce ortopedycznej, bądź też przypiąć kogoś do niej. Tradycyjnie, największym zainteresowaniem cieszyło się lanie wody. Dzieciaki w dwóch długich kolejkach oczekiwały na możliwość potrzymania w ręku prądownicy z linii szybkiego natarcia, z której lał się strumień wody. Po zakończeniu tego zadania przedszkolaki wróciły do zajęć, natomiast strażacy odjechali na remizę.

 

 

Zapraszamy do naszej GALERII na fotorelację z ćwiczeń i pokazów w przedszkolu

 


Poprawiony: poniedziałek, 26 maja 2014 15:40