WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Igora Flawii
Jutro: Artura Brunona
Pojutrze: Marii Marka

LICZNIK

Wizyty dzisiaj61
Wizyty wczoraj90
Cały tydzień151
Cały miesiąc256
Wszystkie279786
 
Start
Pożar w Chabówce - 4.05.2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 maja 2019 16:34

W Dniu Strażaka braliśmy udział w uroczystościach miejsko- gminnych, które organizowane były w Rabce. Podczas poczęstunku po oficjalnej części uroczystości, o godzinie 14.57 rozległ się alarm dla OSP Chabówka. Strażacy niezwłocznie udali się do samochodu bojowego, w międzyczasie przyjmując zgłoszenie o pożarze sadz w Chabówce. Po dojeździe na miejsce, gdzie pracował już zastęp JRG Rabka, strażacy przystąpili do działań. Pożar został przygaszony przez właściciela przed przyjazdem straży. Do zadań strażaków należało całkowite wygaszenie pieca, ugaszenie wygarniętego opału i sprawdzenie pionu komina z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, będącej na wyposażeniu naszej jednostki. Ponadto ratownicy OSP Chabówka udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi budynku. Nie było jednak konieczności wezwania ZRM. Działania zostały zakończone po ok. 40 minutach.

 

 

W działaniach brały udział:

Siły i środki JRG Rabka-Zdrój:
492[K]21- GBA 2,5/24 MAN TGM 13.290/Stolarczyk

Siły i środki OSP Chabówka:
497[K]97- GBA 3/24 DAF 75/Doeschot-Rosenbauer