WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Igora Flawii
Jutro: Artura Brunona
Pojutrze: Marii Marka

LICZNIK

Wizyty dzisiaj5
Wizyty wczoraj59
Cały tydzień154
Cały miesiąc259
Wszystkie279789
 
Start
Ewakuacja przedszkola - 8.05.2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 maja 2019 11:45

W środę 8 maja, punktualnie o godzinie 10. w przedszkolu w Chabówce miały miejsce ćwiczenia, przeprowadzone wspólnie przez Dyrektor placówki oraz strażaków OSP Chabówka. Założeniem ćwiczeń było wystąpienie w budynku zagrożenia, w postaci pożaru. Dyrektor niezwłocznie zarządziła ewakuację osób przebywających w środku. Na miejsce zadysponowano zastęp OSP Chabówka. Po dojeździe strażaków niemal wszystkie dzieci zostały już wyprowadzone na zewnątrz.

 

 

Kierujący działaniami ratowniczymi Komendant Gminny zdecydował o wprowadzeniu do budynku roty strażaków w aparatach powietrznych, w celu przeprowadzenia rozpoznania bojem. Uzyskał także informację, że jedna z pracownic nie opuściła budynku. W celu przeszukania do budynku weszła druga rota, do działań wprowadzono drugą linię zakończoną lancą gaśniczą. Poszkodowana pracownica przedszkola została odnaleziona i ewakuowana z budynku, gdzie ratowniczka udzieliła jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Źródło zadymienia znajdowało się w kotłowni. Strażacy ugasili płomienie, po dokładnym sprawdzeniu budynku z wykorzystaniem kamery termowizyjnej opuścili obiekt. Kierujący działaniem ratowniczym przekazał meldunek o zakończeniu akcji.

 


 

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie działań w przypadku wystąpienia zagrożenia w przedszkolu w Chabówce. Strażacy mieli okazję do zapoznania z obiektem oraz przećwiczenia pracy przy pożarach wewnętrznych, a Dyrektor placówki sprawdziła przygotowanie pracownic oraz reakcję dzieci na nagły alarm. Ćwiczenia nie były wcześniej zapowiadane, mimo to ewakuacja przebiegła sprawnie i potwierdziła dobre przygotowanie personelu przedszkola oraz dzieci, na wypadek wystąpienia zagrożenia.

 


 

W ćwiczeniach brał udział zastęp OSP Chabówka:

497[K]97- GBA 3/24 DAF 75/Doeschot-Rosenbauer

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Poprawiony: poniedziałek, 20 maja 2019 22:59