WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Agnieszki Jarosława
Jutro: Anastazego Wincentego
Pojutrze: Ildefonsa Rajmunda

LICZNIK

Wizyty dzisiaj8
Wizyty wczoraj75
Cały tydzień83
Cały miesiąc1796
Wszystkie178550
 
Start
Remont GBA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 sierpnia 2019 22:29

Przez niemal cały lipiec, nasz samochód gaśniczy DAF był wyłączony z podziału bojowego. Powodem był kompleksowy remont pojazdu, wykonywany przez zakład mechaniczny w Pyzówce. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy były powiększający się wyciek ze zbiornika wodnego samochodu, wycieki paliwa z baku, pogarszający się stan ramy pojazdu oraz elementów nadwozia z powodu korozji, jak również luzy w układzie kierowniczym i nieszczelności układu pneumatycznego. Wątpliwości budziły również wtryski i sprężarka silnika. Podczas remontu wykonano prace naprawcze zbiorników, konserwację ramy i remont blacharski, wymianę zużytych elementów układu jezdnego, usunięcie nieszczelności pneumatyki, niezbędna okazała się także regeneracja wtrysków i wymiana sprężarki. Wymieniono również płyny smarne pojazdu. Zmieniło się też oblicze naszego samochodu. Przy okazji remontu blacharskiego, grafitowo- czerwone zderzaki i błotniki zostały pomalowane na kolor biały, odpowiadający aktualnym krajowym przepisom dotyczącym kolorystyki pojazdów pożarniczych. Remont pojazdu sfinansowany był ze środków gminy Rabka-Zdrój, a przeprowadziła go firma pana Bogdana Greli z Pyzówki. Składamy serdeczne podziękowania władzom Gminy Rabka-Zdrój, jak również Wykonawcy prac remontowych.

 

 

Jeszcze przed oddaniem pojazdu do zakładu mechanicznego, druh Robert Starmach wykonał montaż oświetlenia roboczego pola pracy, które zakupił dla nas Sponsor. Dziękujemy przy tej okazji naszym sponsorom, którzy przekazali nam oświetlenie LED oraz halogenowe.

2 sierpnia nasz samochód powrócił do Chabówki i został ponownie włączony do podziału bojowego. Dalsze plany obejmują m.in. prace przy rekonfiguracji montażu wyposażenia ratowniczego na samochodach, tak by odpowiadało to naszym oczekiwaniom względem bezpieczeństwa i ergonomii pracy. Te czynności będą wykonywać samodzielnie nasi druhowie. Dziękujemy przy tej okazji naszym sponsorom, którzy przekazali nam oświetlenie LED oraz halogenowe.

 

Poprawiony: środa, 07 sierpnia 2019 17:58