WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Dominiki Gotarda
Jutro: Benedykta Cyryla
Pojutrze: Adryiany Eugeniusza

LICZNIK

Wizyty dzisiaj102
Wizyty wczoraj158
Cały tydzień341
Cały miesiąc531
Wszystkie270425
 
Start
Ćwiczenia z ratownictwa technicznego - 21.09.2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 września 2019 00:06

W sobotę 21 września, strażacy OSP Chabówka spotkali się na ćwiczeniach organizowanych przez Zastępcę Naczelnika. Dzięki uprzejmości pana Zenona Świdra, ochotnicy mieli możliwość pracy na przeznaczonym do kasacji samochodzie typu bus. O pomoc w organizacji ćwiczeń poproszeni zostali strażacy JRG Rabka, którzy kolejny raz podzielili się swoją wiedzą i na bieżąco oceniali oraz korygowali pracę naszych strażaków.

 

 

Zajęcia stanowiły okazję do zapoznania się z możliwościami pracy przy samochodach o większych gabarytach. Wnioski z ćwiczeń pomogą w rozpoznaniu ewentualnych zagrożeń i utrudnień, co umożliwi efektywniejsze działanie podczas realnych zdarzeń. Sytuacje z którymi zmierzyli się strażacy to m.in. ewakuacja poszkodowanego z większej wysokości, konieczność poszerzenia dostępu do bryły pojazdu, wykorzystanie alternatywnych narzędzi w ratownictwie technicznym (zastosowanie Inopura jako "otwieracza"). Elementem ćwiczeń było również założenie praktyczne, obejmujące działanie zastępu OSP przy wypadku drogowym.

 

 

Dziękujemy panu Zenonowi Świdrowi- właścicielowi firmy Centrum Auto-Moto z Raby Wyżnej, za możliwość przeprowadzenia ćwiczeń na terenie jego zakładu i udostępnienie busa na potrzeby szkolenia.

Dziękujemy strażakom I zmiany JRG Rabka-Zdrój z Dowódcą- mł.kpt. Bogdanem Wygreckim, za przeprowadzenie szkolenia. Dziękujemy również Dowódcy JRG Rabka-Zdrój za możliwość kolejnych wspólnych ćwiczeń z funkcjonariuszami Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej.

 

GALERIA Z ĆWICZEŃ


Poprawiony: niedziela, 22 września 2019 00:50