WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Aleksego Łukasza
Jutro: Szymona Konstancji
Pojutrze: Arnolda Józefa Konrada

LICZNIK

Wizyty dzisiaj20
Wizyty wczoraj40
Cały tydzień403
Cały miesiąc1051
Wszystkie153310
 
Start
Walne zebranie sprawozdawcze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 stycznia 2018 14:51

W niedzielę 21 stycznia odbyło się walne zebranie sprawozdawcze naszej OSP za rok 2017. Miało wymiar historyczny, gdyż po raz pierwszy miejscem zebrania była nowa remiza. Spotkanie podsumowujące miniony rok otworzył prezes Bogdan Kołodziej.  Przywitał wszystkich zebranych, na czele z gośćmi którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Byli to Zastępca Burmistrza Rabki-Zdrój i Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP- pan Robert Wójciak, Prezes ZOMG ZOSP RP- pan Jacek Klinowski, Wiceprezes ZOMG ZOSP RP oraz Prezes OSP Ponice- pan Czesław Rapacz, Kapelan OSP naszej Gminy i Proboszcz parafii w Chabówce- ks. Paweł Skowron, Dowódca JRG Rabka-Zdrój- st.kpt. Jacek Fic, Sołtys Chabówki oraz Radna Miejska- pani Renata Wdówka , pracownik Urzędu Miasta ds. obronności- pan Adam Radoń.

 

fot. OSP Chabówka

Zebranie tradycyjnie rozpoczęło się minutą ciszy, poświęconą zmarłym strażakom. Następnie wybrano komisje mandatową, skrutacyjną oraz uchwał i wniosków.  Sekretarz OSP Chabówka, dh Dariusz Makowski przedstawił podsumowanie roku 2017. Naczelnik, dh Zygmunt Zembal odczytał sprawozdanie z działalności bojowej w ubiegłym roku, a Skarbnik, dh Stanisław Kołodziej odczytał sprawozdanie finansowe. Wiceprezes ds. Młodzieżowych, dh Piotr Nowak przedstawił podsumowanie pracy MDP, a Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, dh Piotr Nowak odczytał protokół z kontroli Komisji. Następnie sekretarz i skarbnik przedstawili projekt planów działalności i finansowego na przyszły rok.

 


Fot. OSP Chabówka

Głos zabrali również zaproszeni goście. Wiceburmistrz Robert Wójciak przedstawił wypracowane dotychczas ustalenia odnośnie wykończenia remizy w części kulturalno- sportowej. Wskazał też zadania które samorząd gminny realizuje w zakresie finansowania działalności operacyjnej OSP Chabówka. Wypowiedź Burmistrza uzupełnił niejako pan Adam Radoń, również odnosząc się do spraw finansowych, obejmujących kwestie badań dla strażaków oraz planowanego ubezpieczenia indywidualnego strażaków oraz mienia. Z kolei st. kpt. Jacek Fic pogratulował Zarządowi OSP Chabówka otwarcia części bojowej remizy, wspominając że kilka lat temu również on brał udział w podobnym wydarzeniu w swojej OSP. Dowódca JRG Rabka przedstawił też szczegółowe statystyki dotyczące działań ratowniczo- gaśniczych, w których brała udział rabczańska Jednostka.

 

fot. OSP Chabówka

Najważniejszym punktem zebrania było głosowanie nad absolutorium dla Zarządu. Zebrani strażacy jednogłośnie udzieli Zarządowi absolutorium za rok sprawozdawczy 2017, dając mu mandat do sprawowania władzy przez kolejny rok. Tym samym, oficjalnie zakończony został pewien etap w dziejach OSP Chabówka, a strażacy weszli w kolejny- z nową remizą, nowym sprzętem, nowymi perspektywami. Za rok spotkamy się by podsumować bieżący rok. Co przyniesie? Na razie nie wiemy. Z pewnością powiększy się stan osobowy JOT-u, gdyż grupa naszych strażaków bierze udział w szkoleniu podstawowym. I z pewnością również nie zabraknie nam zapału do dalszej pracy.

 

PEŁNA TREŚĆ SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI OSP TUTAJ

 Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 21:14