WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Marcina Ambrozy
Jutro: Marii Swiatozara
Pojutrze: Wiesława Leokadii

LICZNIK

Wizyty dzisiaj49
Wizyty wczoraj57
Cały tydzień326
Cały miesiąc378
Wszystkie174490
 
Start
24. rocznica ocalenia kościółka U Krzyża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 października 2018 18:21

W niedzielę 7 października o godzinie 11, jak co roku strażacy z całej okolicy spotkali się na uroczystej Mszy Świętej w 24. rocznicę pożaru i ocalenia kościółka Św. Krzyża "na Obidowej" w Chabówce. Mszę koncelebrował i homilię wygłosił rektor PPWSZ ks. prof. płk. Stanisław Gulak, towarzyszyli mu ks. Michał Rymar, ks. Czesław Poloczek oraz ks. Krzysztof Ziaja. Na uroczystości obecni byli również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie- mł. bryg. Paweł Sejmej, Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem a zarazem druh OSP Chabówka- bryg. Grzegorz Worwa, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu- st. kpt. Piotr Domalewski, Dowódca JRG Rabka-Zdrój- mł. bryg. Jacek Fic, Prezes ZOSP RP i Poseł na Sejm RP- Edward Siarka, Burmistrz Rabki-Zdroju- Ewa Przybyło, jej Zastępca- Robert Wójciak, a także przedstawiciele ZOSP RP oraz Samorządowcy.

fot. Gorce24.pl

Mszę Świętą poprzedziło wręczenie prezydenckiego odznaczenia Prezesowi ZOM-G ZOSP RP a zarazem kapelmistrzowi OSP Rabka-Zdrój, Jackowi Klinowskiemu. Następnie głos zabrał Poseł Edward Siarka. Po Eucharystii dowódca uroczystości, dh Grzegorz Latawiec złożył meldunek na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP. Po przeglądzie pododdziałów mł. bryg. Paweł Sejmej przemówił do zgromadzonych strażaków. Po nim głos zabrała Burmistrz Rabki Ewa Przybyło, która korzystając z okazji podziękowała oficjalnie strażakom za działania podczas niedawnego pożaru przy ul. Parkowej. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, organizatorzy imprezy- strażacy ze Rdzawki- zaprosili wszystkich zebranych na ciepły poczęstunek.

 

fot. Gorce24.pl

 

Relacje zdjęciowe:

 


Wideorelacje:

Poprawiony: czwartek, 11 października 2018 00:08