WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Marcina Ambrozy
Jutro: Marii Swiatozara
Pojutrze: Wiesława Leokadii

LICZNIK

Wizyty dzisiaj49
Wizyty wczoraj57
Cały tydzień326
Cały miesiąc378
Wszystkie174490
 
Start
Przekazanie sprzętu z Funduszu Sprawiedliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 października 2018 15:54

11 października to szczęśliwy dzień dla Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy. Tego dnia w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju oficjalnie przekazany został sprzęt ratownictwa medycznego, zakupiony dla naszych jednostek ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Naszą OSP reprezentowali Prezes, Naczelnik oraz Komendant Gminny. Oficjalnego przekazania dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Poseł Edward Siarka, a towarzyszyli mu pani Burmistrz Ewa Przybyło, pan Burmistrz Robert Wójciak, Przewodnicząca Rady Miasta, pani Maria Górnicka-Orzeł oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP, dh Jacek Klinowski. Poseł Edward Siarka podkreślił sukces projektu finansowania zakupów sprzętu ze środków Funduszu Sprawiedliwości dla Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju, informując jednocześnie, że tegoroczne rozdanie zbliża się ku zakończeniu- niebawem podpisane zostaną umowy na dofinansowanie z gminami z ostatniego województwa, które do tej pory nie otrzymało jeszcze dotacji z Funduszu. Przekazanie sprzętu w Urzędzie Miasta to tylko mniejsza część zakupów z Funduszu Sprawiedliwości w gminie Rabka. Główna niespodzianka przeznaczona jest dla ochotników z Rdzawki, Burmistrz przekazała informację o zbliżającym się terminie odbioru inwestycji, która niebawem zawita w naszej gminie.

 

fot. GP

W czwartek w Urzędzie Miasta przekazane zostały zestawy ratownictwa medycznego, przeznaczone dla każdej z trzech jednostek z gminy Rabka-Zdrój. Zakupiono trzy zestawy AED, dwa zestawy PSP-R1 oraz dwa materace próżniowe. Zestawy AED Philips HeartStart FRx składają się z defibrylatora w walizce transportowej, dwóch kompletów elektrod, klucza pediatrycznego oraz jednego kompletu elektrod szkoleniowych. Defibrylatory trafiły do każdej z trzech OSP w gminie. Zestaw PSP-R1 stanowią nosze typu deska, zestaw szyn Kramera oraz torba medyczna ze sprzętem do tlenoterapii biernej oraz czynnej, kompletem worków samorozprężalnych, kompletem masek krtaniowych oraz rurek ustno- gardłowych, zestawem oparzeniowym, zestawem amputacyjnym, opatrunkami, kołnierzami szyjnymi, kartami segregacyjnymi oraz innym wyposażeniem, zgodnym z normatywem "Zasad organizacji ratownictwa medycznego w KSRG". Dodatkowo zestaw rozszerzony został o pulsoksymetr napalcowy. Zestawy PSP-R1 trafiają do Chabówki oraz Ponic. Ostatnim elementem wyposażenia zakupionym z Funduszu Sprawiedliwości jest materac próżniowy (nazywany także noszami próżniowymi/podciśnieniowymi), służący do stabilizacji poszkodowanych z urazami na czas ewakuacji i/lub transportu. Materace trafiły do OSP z Chabówki oraz Rdzawki.

 

fot. GP

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII!

Poprawiony: czwartek, 11 października 2018 16:14